Logi sisse

Logi sisse

Unustasid oma salasõna?

Loo konto

Registreeri

KUIDAS OSTA AUTOT JÄRELMAKSUGA?

KUIDAS OSTA AUTOT JÄRELMAKSUGA?

Kui oled otsustanud endale auto soetada ja otsid paindlikku makseviisi, siis parimaks lahenduseks on osta auto järelmaksuga. Kuid kuidas auto järelmaksuga ostmine täpsemalt käib, mida peaks kasutatud autot ostes silmas pidama ja mis on järelmaksu eelised? Loe edasi ja saad teada!

1. Veendu, et auto on töökorras ja vastab Sinu ootustele

Kõigepealt tuleb kindlaks teha, et ostetava auto kirjeldus vastab reaalsele auto seisukorrale. Enamasti ei piisa vaid sellest, kui tutvud iseseisvalt enne ostu autoga, kasutades visuaalset vaatlust ning piiludes kapoti alla. Tasub tõsiselt kaaluda spetsialisti kaasamist – ühekordne väljaminek võib Sind säästa hilisematest kõrgetest remondikuludest.  Teine variant on soetada kasutatud auto edasimüüja käest, kes on vastava kontrolli juba ise teostanud. NB! Kindlasti tee enne ostu proovisõit või isegi –sõidud, õppimaks, kuidas auto erinevatel kiirustel ja varieeruvates olukordades käitub.

2. Teosta taustakontroll

Lisaks on mõistlik läbi viia põhjalik taustakontroll, kasutades erinevaid registreid ja saite nagu Maanteeamet, ELF (Eesti Liikluskindlustuse Fond) ja AutoDNA. Taustakontroll on oluline, et veenduda kuulutuses oleva informatsiooni korrektsus ning et omandada muu tähtis info (õnnetusajalugu jms) enne auto ostmist.


3. Sobiva maksevõimaluse valimine

Kui auto on valitud, siis tuleb kaalutleda erinevaid maksevõimalusi. Tihti kaasneb autoostuga suurem ühekordne väljaminek kui keskmine Eesti pere endale lubada saab. Seetõttu on järelmaks paljudele autoostjatele tervitatav lahendus. Liisi järelmaksu eesmärk on samuti muuta autoostu paindlikumaks ja sobivamaks nii ostjale kui ka müüjale. Sõlmides järelmaksu lepingu, teostab Liisi müüjale kokkulepitud auto müügimaksumuse ühe tööpäeva jooksul, samas kui ostjal on võimalik Liisile tagasimakseid teha paindliku kava alusel.

Järelmaksu taotlemisprotsess on lihtne ja arusaadav: müüja saab soovitud müügihinna pea koheselt kätte, auto üleandmine toimub ilma liigse paberimajanduseta ning auto eest maksmine ostja poolt võib toimuda ka ilma algse sissemaksuta – see teeb Liisi järelmaksu eriti hõlpsaks lahenduseks igale osapoolele.

Head teed ja ohutut liiklemist!

 

 

 

Olete finantsteenuseid pakkuva Holm Bank AS veebilehel. Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Meie kontaktid

Facebook

https://auto.liisi.ee

Developed by ThemeMakers